НовиниНовини1 травня 2025

«Освітні діалоги» в Одесі: чому підтримка вчителя — це про майбутнє

28 квітня в Одеській гімназії №26 відбулася подія «Освітні діалоги», яка стала продовженням старту сезону національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2025.

Захід зібрав освітян із регіону, аби разом обговорити виклики, з якими стикається українська школа сьогодні.

Програма була насиченою та натхненною. Фіналіст Global Teacher Prize Ukraine 2024 Олександр Думишенець провів майстерку зі створення чат-ботів за допомогою штучного інтелекту, де показав, як технології можуть працювати на користь освіти та зменшувати рутину вчителя.

«Бути частиною спільноти — це бути серед тих, хто змінює майбутнє через стійкість і натхнення. Моя опора як вчителя — підтримувати учнів незалежно від обставин, допомагати їм побачити власний успіх і повірити у свої сили. У своїй майстерці я хочу дати не лише знання, а й впевненість та розуміння, як ці інструменти зроблять навчання простішим і зручнішим», — ділиться Олександр.

Євген Кравченко, переможець у номінації «Вибір серцем», поділився підходами до навчання в умовах нестабільності — як виявляти освітні втрати, адаптувати завдання та не втрачати якість навчання навіть у найскладніші часи.

«Емоційний зв'язок — основа довіри й зростання. Якщо вчитель вірить в учня, той здатен на неймовірне. Іноді посмішка дитини — вже перемога. Саме з цього починається справжня підтримка й перезапуск», — зазначає Євген.

Завершенням події став тренінг від 1+1 media school про самопрезентацію педагога як інструмент формування довіри в учнівському середовищі. Адже впевнений, автентичний образ вчителя формує відкритість у стосунках з дітьми, колегами та батьками.

«Сьогодні вчитель — не просто носій знань, а голос цінностей і орієнтир у часи невизначеності. Бути видимим — не про славу, а про вплив, якому довіряють. Це починається зі щирості: говорити про те, що важливо, ділитися тим, у що віриш. Я ще більше поважаю вчителів — у кожному з них є внутрішня сила, яку не зламати», — розповідає Денис.

Подати анкету на сайті може сам учитель до 1 липня. Або це можуть зробити учні, батьки та колеги – обмежень немає.

Переможця визначать у кілька етапів і оголосять під час урочистої церемонії на Міжнародний день учителя 4 жовтня.

Переможець отримає приз у розмірі 1 мільйон гривень на реалізацію власного освітнього проєкту.

Крім того, передбачено кілька переможців у додаткових номінаціях, як-от «Вчитель Математики» чи «Вчитель STEM».

Також усі охочі зможуть віддати голос за фаворита у номінації «Вибір українців» на платформі Дія.Освіта.

Читайте також